• Алтайці поскаржилися на отруйне космічне сміття

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 21 вересня 2011 року

У генеральну прокуратуру Росії та Громадську палату надійшла скарга від Ради тулабарів. Вона закликає владу Алтаю запустити програму по захисту навколишнього середовища від космічного забруднення, і, при необхідності, проводити диспансеризацію населення, повідомляє «Інтерфакс».

Приводом до звернення стало падіння уламків космічного корабля «Прогрес М-12М» на територію їх проживання, що трапилася 24 серпня. Відомо, що даний космічний апарат вибухнув через п'ять хвилин після запуску. 

Тубалари* стверджують, що отруйні уламки космічних ракет і їхнє паливо – гептил, отруюють алтайську землю. «Ми хочемо звернути увагу на нашу проблему. Ліси, земля і вода – це наше багатство, яке нас годує. Ось і зараз все наше населення пішло в тайгу за ягодами і грибами, де 800 кг отруйного палива накрило кедрову тайгу в околицях сіл Красносільське, Уймень і Инирга», – розповідає голова Ради тубаларів Чойского району Алтаю Марія Сакова.

Однак місцева влада запевняє заявників, що все це не становить жодної небезпеки для людей, оскільки більшість частин корабля згоріло в атмосфері, і на території Алтаю не було виявлено слідів токсичного палива – гептилу, яке знаходилося на борту корабля.

Фахівці Росспоживнагляду також вважають, що сплеск випадків потрапляння місцевих жителів у лікарні Чойского району республіки з отруєннями і ураженнями органів дихання населення, не пов'язаний з падіннями космічного сміття. Проте, жителі вважають, що причина зростання числа звернень до лікарень викликана саме забрудненням екології космічними відходами.

За її словами М. Сакової, під зверненням підписалися не тільки тулабари, а й мешканці тих регіонів, де систематично падають уламки космічних кораблів. Підписанти просять встановити на Алтаї нове обладнання для контролю забруднення навколишнього середовища і вчасно проводити диспансеризацію населення.

Раніше, в 2009 році в республіканській лікарні провели обстеження більше ста дітей тулабарів, у результаті якого майже у кожної дитини була виявлена патологія нервової системи, кісток і анемія. Доцент Гірничо-алтайського університету Анастасія Тодожокова заявила, що ці небезпечні захворювання викликані, перш за все тим, що горіхи і ягоди, які вони збирають у лісі, містять шкідливі «космічні» речовини, як передає Бі-бі-сі.

Для довідки:

* Тубалари – етнічна нечисленна група, яка проживає в Республіці Алтай на лівобережжі річки Бії і на північно-західному узбережжі Телецького озеру. Їх чисельність понад 1,5 тисячі, згідно перепису населення РФ у 2002 р. Основне їх заняття: полювання, скотарство, рибальство та збір диких рослин. Саме тому вони так стурбовані частим падінням космічного сміття на їх землю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...