• В Україні введені нові правила обміну валют

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 вересня 2011 року

З 23 вересня в Україні набирають чинності нові правила обміну валют. Тепер його добовий ліміт підвищений з 80 до 150 тисяч гривень. Однак для того, щоб обміняти валюту на будь-яку суму, необхідно надати касиру документ, що засвідчує особу, для фіксації особистих даних.

Про це повідомляє банківський портал Ua-Banker з посиланням на директора генерального департаменту кредитно-грошової політики Національного банку України (НБУ) Олену Щербакову.

При валютно-обмінної операції на суму до 50 тисяч гривень у фінансовому документі буде вказуватися резидентність* клієнта, його прізвище та ім'я-по батькові на підставі пред'явленого паспорта або іншого документа, що посвідчує резидентність особи. Крім цієї суми, співробітник банку повинен зафіксувати повну ідентифікацію клієнта в систему банківського обліку. Також касир може попросити пред'явити й ідентифікаційний код.

З метою полегшення процедури обміну інвалюти будуть встановлені банкомати з її обміну. Крім того, у випадках проведення кількох таких операцій, які в сукупності перевищують добовий ліміт обміну інвалюти, до цих громадян будуть застосовані каральні санкції, відзначила пані Щербакова.

Ці нововведення запроваджені НБУ для того, щоб зробити ринок валютообмінних операцій більш прозорим і збільшити число операцій по безготівковому розрахунку.

Експерти вважають, що введення «паспортного контролю» при обміні інвалюти призведуть до посилення «тінізації» ринку обміну валют. У той же час банкіри НБУ відзначають, що в більшості країн світу контроль обороту готівкових коштів являє собою досить жорстку процедуру. Однак частина банківських працівників усе ж вважають введення аналогічних заходів в країні передчасним.

Для довідки:

* Резиденти України – це фізичні/юридичні особи з постійною пропискою/місцезнаходженням на території Україні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...