ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

66-а сесія ООН: США накладе вето на прийом автономії в ООН Палестини

Велика Епоха
На щорічній зустрічі на вищому рівні в Нью-Йорку зібралися більше 100 глав держав і урядів, щоб обговорити питання ядерної безпеки, регіональних конфліктів, здоров'я та харчування, а також навколишнього середовища. В даний час на 66-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй домінує ставка палестинців на повне членство.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Вчора, 21 вересня, Барак Обама вимушений був визнати, що його надії на створення палестинської держави повністю розвіялися. Він визнав, що ізраїльсько-палестинське протистояння напередодні відкриття 66-ї сесії Генеральної асамблеї ООН стало найгострішою дипломатичною проблемою для Вашингтона.

Президент США відкрито заявив лідеру Махмуду Аббаса, що США накладе вето на резолюцію Ради безпеки ООН про визнання Палестини державою. Він також рішуче закликав палестинців до перемир'я з ізраїльтянами.

«Ізраїль оточений сусідами, які неодноразово йшли на нього з війною. Зараз вони жертви артобстрілів їхніх будинків і нападів на міські автобуси. Ізраїльські діти виростають в обстановці ненависті до них з боку сусідньої країни. Це факти. Ізраїль заслуговує мирних відносин з палестинськими сусідами і визнання. Але останні ігнорують цю правду».

Одночасно у приватній бесіді з представниками Палестини американські дипломати намагалися переконати їх почекати з офіційним проханням про прийом автономії в ООН.

На зустрічі з президентом Палестини Махмудом Аббасом і прем'єр-міністром Ізраїлю, Барак Обама ще раз попередив останнього, що Америка буде змушена накласти вето на рішення про прийом палестинської держави в ООН. Однак поки слова американського президента і його дипломатів не працюють. Палестинці заявляють, що прохання про прийом в членство ООН буде подано на засіданні Генасамблеї 23 вересня, після доповіді Махмуда Аббаса.

Поки дипломати не знають, чи знайде прохання палестинської сторони схвалення резолюції з боку дев'яти членів Ради Безпеки.