ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пенсійну реформу оскаржить в Конституційному суді України опозиція

Велика Епоха

До Конституційного суду звернулися 45 народних депутатів партій «Фронт змін» і «Батьківщина» з поданням про визнання неконституційним закон про пенсійну реформу, повідомляє прес-центр «Фронта змін».

Опозиція оскаржить пенсійну реформу в Конституційному суді України. Фото: focus.ua
Опозиція оскаржить пенсійну реформу в Конституційному суді України. Фото: focus.ua
Подане уявлення першими підписали глава «Фронту змін» Арсеній Яценюк, а також члени фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв та Андрій Павловський.

Уповноваженими представниками представлення в суді будуть А. Яценюк і А. Павловський.

Як вважає опозиція, підставою для визнання неконституційним закону про пенсійну реформу з'явилися порушення процедури його розгляду та ухвалення, а також ущемлення прав і свобод українців.

В опозиції стверджують, що в день голосування у Верховній Раді деякі нардепи проголосували не тільки за себе, а й за відсутніх колег. Так, всього в той день було зареєстровано 257 депутатів. За законопроект № 3668 проголосувало 248 членів парламенту, проти – 66, утрималися – 0, не голосувало 14 осіб, тобто виходить – всього 328 народних депутатів.

Також у конституційному поданні зазначається, що законом № 3668 порушуються права людини щодо невідчужуваності, непорушності і недопустимості звуження конституційних норм змісту та обсягу. Зокрема, це продовження пенсійного віку для жінок та страхового стажу для жінок/чоловіків.

Згідно з Конституцією України, в умовах мирного часу заборонено обмеження прав громадян на соцзахист та інші соціально-економічні права.

Опозиція наполягає протягом місяця визнати закон про пенсійну реформу повністю неконституційним.