ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компромісу між афганцями і владою не було досягнуто

Велика Епоха
Компроміс між ветеранами-афганцями і владою щодо законопроекту N9127, який дає право Кабінету Міністрів встановлювати розмір пільг залежно від бюджетних коштів, не був досягнутий. Про це 21 вересня повідомив Олег Михнюк, заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану, в особистій бесіді з нашим кореспондентом.

Фото: Валентина OGYRENKO/AFP/Getty Images
Фото: Валентина OGYRENKO/AFP/Getty Images
Після зустрічі вранці ветеранів афганської війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС з віце-прем'єр-міністром України Сергієм Тігіпко стало ясно, що обговорення законопроекту тільки починається і досягти компромісу буде не так легко.

Однак голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов упевнений, що консенсус був знайдений ще вчора. «Ми підтвердили свою обіцянку, що цього тижня цей законопроект розглядатися не буде, — сказав нардеп. — Буде проведено відповідний аналіз статей по пунктах, і ми подивимося, якщо в якихось питаннях там можна піти на зустріч і пом'якшення ситуації, то безумовно ми на це підемо».

Але як стверджує ветеран війни в Афганістані Олег Михнюк, законопроект може бути підписаний тільки тоді, коли будуть прибрані Розділ 2 і всі перехідні положення, які якраз стосуються того, що розмір пільг встановлює Кабмін.

«Якщо вони вважають, що компромісу досягнуто, то вони помиляються», — сказав Олег Михнюк.

Цей законопроект у стінах парламенту вже охрестили черговою помилкою влади. Він став наступним у списку після закону про податковий кодекс і пенсійної реформи.

«Що стосується пенсійної реформи, то влада тут вчинила цинічно, розуміючи, що діди і бабусі з фізичної точки зору не зможуть брати участі в масових акціях», — сказав нардеп Євген Царьков. — З податковим кодексом було трохи легше, влада людей просто придушила, а вчора, напевно, вперше за останні роки було показано, що якщо хтось хоче відстояти свої права, то він може це зробити».

Цей законопроект у стінах парламенту вже охрестили черговою помилкою влади. Він став наступним у списку після закону про податковий кодекс і пенсійної реформи.

Нагадаємо, що вчора близько 12 тис. ветеранів-афганців та чорнобильців штурмували Верховну Раду, щоб запобігти розгляду в п'ятницю «Закону про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який уже був прийнятий у першому читанні. Цей законопроект, на думку багатьох депутатів і експертів, буде обмежувати право на пільги афганцям, чорнобильцям, ветеранам та інвалідам війни, жертвам нацистських переслідувань, дітям війни, військовослужбовцям та іншим.

За підрахунками депутатів, якщо цей закон стане чинним, близько 10,2 млн людей можуть позбутися пільг або їхні пільги будуть обмежені. Економія на цих пільгових категоріях населення може досягти, за даними 2010 року, 72 млрд грн, повідомив Євген Царьков.