ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Єврокомісія обшукала офіси «Газпрому» в Чехії та Німеччині

Велика Епоха
Вчора представники Єврокомісії несподівано провели обшуки в офісах «Газпрому» у Чехії та Німеччини, а також у деяких точках його європейських партнерів-енергокомпаній. Одним із приводів перевірки стала скарга, що надійшла в Брюсель з Литви на початку цього року, пише Financial Times.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
За повідомленням Wirtschaftswoche, обшук проводили більше десяти експертів Єврокомісії. Зокрема, перевірки пройшли в німецьких офісах «Газпром Німеччина», «E. On Ruhrgas», «RWE» і чеською «Вемекс». Компанії звинувачують у зловживанні становищем на ринку, завищенні цін і створенні перешкод для доступу до мережі та переорієнтації ринків збуту. Однак сам факт рейдів ще не свідчить про винність компаній.

Європейські представники комісії заявили, що їх цікавлять не тільки порушення антимонопольного закону, що містяться в контрактах «Газпрому», а й самі ринки, на яких могли штучно створюватися проблеми для постачальників.

Як пише джерело, розслідування Єврокомісії можуть затягуватися на декілька років, після чого на компанії-порушники накладаються великі штрафи.

На думку «Ведомости», початок антимонопольного розслідування з боку ЄС може бути неоднозначно сприйнято в Москві і стати причиною нової хвилі взаємних політичних звинувачень.

Нагадаємо, в січні 2010 р. Литва подала скаргу в Брюссель, що «Газпром» зловживає своїм становищем і перешкоджає лібералізації газового ринку в країні. У свою чергу російський магнат заперечував ці звинувачення.