• Тисячі жителів Сирта біжать, побоюючись штурму

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 26 вересня 2011 року

Війська Перехідної національної ради (ПНС) Лівії готуються до масованої атаки міста Сирта, яке стало останнім оплотом Муаммара Каддафі.

Муаммар КаддафіЙого штурм намічається почати з трьох напрямків: східного, західного і південного, передає ТБ «Аль-Джазіра». Командир військ ПНС повідомив, що вони чекають доки всі мирні жителі покинуть місто. Зараз тисячі лівійців біжать в напрямку Місурата, потрапляючи під авіа-обстріли винищувачів НАТО, які надають підтримку військовим силам ПНС з повітря.

За повідомленнями джерела, загони ПНС вже досить просунулися в західному напрямку і знаходяться в 15 кілометрах від центру Сирта. На південних підступах рідного міста Муаммара Каддафі бійці племені мадан вже перейшли на сторону нового лівійського уряду і здали зброю.

Біженці свідчать, що військові формування Каддафі використовують міське населення в якості «живих щитів». У той же час медперсонал госпіталів Сирта нарікає, що влада ПНС не пропускає в місто продовольство, воду та медикаменти.

Напередодні в столиці Лівії Тріполі було виявлено останки тіл масового поховання двохсот ув'язнених. Нова влада повідомила, що вони були вбиті під час заколоту в 1996 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...