• На Черкащину ринули паломники-хасиди з Ізраїлю

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 26 вересня 2011 року

У зв'язку з введенням безвізового режиму між Україною та Ізраїлем з 26 по 29 вересня очікується прибуття від 30 до 70 тисяч паломників-хасидів, повідомляє UNIAN.NET.

Згідно з програмою перебування на українській землі, ізраїльські віруючі з'їжджаються на Україну, зокрема до Одеси, щоб далі продовжити свій шлях до Черкаської області, міста Умані. Тут, в іудейський новий рік Рош-га-Шана, який хасиди відзначають 28-29 вересня, вони бажають помолитися на могилі пророка ребе Нахмана.

Посол Ізраїлю в Україні передбачив, що у зв'язку зі скасуванням візового режиму між двома країнами, цього року в Умань можуть приїхати до 70 тис. паломників.

Зі свого боку, Черкаська опозиція днями звернулася до Президента України з пропозицією віддати прах цадика Нахмана хасидам, щоб ті забрали свого святого з Умані.
 

Як заявив тиждень тому на прес-конференції координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко, якщо число паломників-хасидів буде рости, то їх чисельність може перевищити населення Умані, і місто перетвориться на «щось схоже на російський флот у Криму».

Торік могилу святого Нахмана в Умані відвідали 24 тисяч віруючих з 23 країн світу, переважно з Ізраїлю.
 

Для довідки: цадик або як його ще називають ребе Нахман, вважається засновником хасидизму (одна з гілок іудаїзму). У 1808 році він оселився в Умані через свою хворобу туберкульозу, де і був похований в 1810 році, згідно із заповітом. З тих пір це місто на Черкащині стало одним з найбільш шанованих центрів в єврейському світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...