ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В агропром України Китай вкладе $10 млрд

Велика Епоха
Китай інвестує в сільське господарство України $10 млрд, якщо сторони узгодять відповідні проекти.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України. Як пише джерело, глава міністерства Микола Присяжнюк побував з робочою поїздкою в Китаї, де зустрівся з головою правління Китайської корпорації з розвитку сільського господарства Лін Шенлі, а також з президентом китайського «Ексімбанку» Лі Жогу.

З останнім М. Присяжнюк обговорив питання участі китайського банку на земельному ринку України у фінансових операціях. Також сторони розглянули питання фінансування «Ексімбанком» агропромислових та інфраструктурних інвестиційних проектів в Україні.

Як заявив Лі Жогу, його банк готовий вкласти в агропром України $10 млрд, після підписання відповідної угоди. Глави також домовилися, що найближчим часом в Україну приїде робоча група з Китаю, яка в подальшому буде пліч-о-пліч співпрацювати з українськими партнерами.

Що стосується переговорів з главою корпорації КНР Лін Шенлі, то китайська сторона зацікавлена імпортувати з України продукти харчування, а також загальними зусиллями реалізовувати їх на світових ринках, відзначив М. Присяжнюк.

У цьому зв'язку в жовтні поточного року в Україну прибуде керівництво даної корпорації для зустрічі з українськими представниками агропідприємств і тваринництва, а також з рибалками.