• Акції українських нафтогазових компаній скуповують російські інвестори

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 27 вересня 2011 року

У Міненерго стурбовані жвавістю російських інвесторів у скупці акцій українських нафтогазових компаній. Тому в міністерстві зараз роблять ставку на залучення європейських та американських інвесторів, повідомляє «Комерсант-Україна».«Підвищений інтерес до української нафтогазової власності з боку російських компаній створює проблему для виведення на біржу« Укргазвидобування », запланованої Кабміном на наступний рік», - зазначає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима.

Він сказав, що в міністерстві побоюються, як би цінні папери не були потім перепродані «Газпрому». Депутат також зазначив, що навіть 10% акцій дає власникові місце в раді директорів.

«Ми підозрюємо, що за скупкою акцій стоять інтереси «Газпрому», який не бажає втрачати контроль над газовим ринком України. Якщо російські інвестори наповнять свій пакет до 26% акцій, то отримають право на всі рішення в управлінні компанією», – сказав він.

Заступник голови правління «Нафтогаз України» Вадим Чупрун повідомив, що 29 вересня 2011 року планується підписання договорів про спільну роботу з американськими компаніями «ExxonMobil» і «Halliburton», французької «Total» та італійської «Eni».

Відзначимо, російські компанії цікавляться скупкою цінних паперів «Укрнафти» і «Cadogan», повідомляє начальник аналітичного відділу «Брокеркредитсервіс» Максим Шеїн. У газовій компанії «Regal Petroleum», підконтрольної Віктору Пінчуку, повідомили, що 9,9% їхніх акцій купила компанія «Alfa Capital Holdings Ltd», що входить у російський консорціум «Альфа-Групп». Вартість покупки склала близько $18,5 млн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...