• Митний союз складається із країн-невдах — експерт

  • Середа, 28 вересня 2011 року
Продуктивні і взаємовигідні відносини з країнами «народного капіталізму» Євросоюзу, набагато перспективніші для України, ніж вступ до Митного союзу, який об'єднав країни-невдахи з авторитарним правлінням і вбогим населенням. Про це повідомив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін 28 вересня під час онлайн-конференції на сайті From-UA.

На запитання відвідувача сайту From-UA «що більш перспективно для України: вступ до Митного союзу або ж участь у Зоні вільної торгівлі з ЄС» економіст Олег Соскін відповів, що в найближчі 15 років Україні не загрожує вступ до ЄС, та і Євросоюз поки не готовий прийняти до своїх лав країну. Разом із тим, він вказав на корисність побудови продуктивних і взаємовигідних відносин з Євросоюзом, необхідність «домагатися зони вільної торгівлі з ЄС та безвізового режиму».

Пан Соскін зазначив: «Європейський союз для нас цікавий тим, що в нього входять держави, орієнтовані на побудову моделі народного капіталізму». Країни ЄС зацікавлені у розвитку середнього класу, принципів свободи особистості, захисту її прав, розвитку малих і середніх міст та місцевого самоврядування, зазначив економіст. На думку пана Соскіна, саме до цього необхідно прагнути сьогодні Україні та українському народу.

Як зазначив експерт, продуктивні контакти з країнами Євросоюзу життєво важливі для України ще й із тієї причини, що ці країни мають один із найпотужніших експортних потенціалів і науково-технічних можливостей, а також величезний ринок і життєвий досвід. «У країнах Євросоюзу проживає на сьогодні понад 500 млн осіб і виробляється в рік ВВП більше ніж на 13 трлн доларів», — додав експерт.

Що стосується Митного союзу, то, на думку Олега Соскіна, тут зібралися країни-невдахи з авторитарним режимом правління, які не мають, по суті, жодного ринку. «Їхні народи живуть як жебраки, — заявив пан Соскін. — У такій співдружності Україні не слід шукати своє майбутнє».

Кажучи про перспективи розвитку України, директор Інституту трансформації суспільства зазначив, що країні необхідно змінювати нинішню соціально-економічну і політичну модель розвитку. «Треба переходити від кланово-олігархічного капіталізму до моделі „народного дому“, який побудований у скандинавських країнах, в Австрії, Швейцарії, і цим шляхом йдуть Польща, Чехія та Словаччина», — пояснив Олег Соскін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...