• В США вже не засуджують Януковича в обмін на ядерну співпрацю

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 27 вересня 2011 року

Держсекретар США Хілларі Клінтон дещо пом'якшила свою думку про демократію в Україні в зв'язку з тим, тема виконання угоди щодо високозбагаченого урану для Барака Обами є актуальною в рамках майбутніх виборів.

Такий висновок можна зробити з її виступу в Нью-Йорку 26 вересня 2011 р., після підписання з главою МЗС України Костянтином Грищенко Меморандуму про взаєморозуміння в галузі ядерної безпеки, повідомляє аналітичний портал Версии.com.  Згідно з цією угодою, США виділить Україні $ 60 млн на вивезення високозбагаченого урану, а також на створення науково-дослідницької установки, що працює на низькозбагаченому паливі.

«Як ми знаємо, демократія будується на базі стримування і противаг, незалежності судової системи, справедливих і неупереджених інститутах, розумному виборчому законодавстві, громадянському суспільстві і незалежних ЗМІ. Ми вважаємо, що Україна знаходиться на шляху досягнення діючої демократії, і закликаємо її далі йти вперед», – сказала глава зовнішньополітичного відомства.

Вона висловила сподівання, що Україна буде сприяти процвітанню в своїй країні демократії та безпеки, зміцнить відносини з партнерами і сусідами, а також надасть більше можливостей українському народу.

Нагадаємо, два тижні тому Хілларі Клінтон писала листа Віктору Януковичу, в якому висловлювала стурбованість США становищем демократії в Україні. При цьому вона приділяла особливу увагу арешту Юлії Тимошенко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...