• ВВС Туреччини почали атаку на курдських бойовиків

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2011 року
Війська Туреччини, у відповідь на теракт курдських сепаратистів, почали здійснювати військову операцію в північному Іраку. У результаті контратаки було вбито не менше 15 сепаратистів, повідомляють турецькі ЗМІ.
Як заявив глава турецького МЗС Ахмет Давутоглу, він скасував свій офіційний візит до Сербії у зв'язку з терористичною атакою, здійсненою на кілька турецьких військових пости на південному сході країни 19 жовтня 2011 року. У результаті нападу загинув 21 турецький військовослужбовець, декілька отримали поранення. У той же час, у зв'язку з інцидентом, скасував свою поїздку до Казахстану і турецький прем'єр Реджеп Тайіп Ердоган, щоб провести екстрену нараду глав силових відомств, як повідомляє Reuters.
Зараз із-за частих збройних зіткнень з повстанцями, в зону нападів стягнуто велику кількість турецьких військ. Крім того, на захват сепаратистів в Іраку направлено турецький спецназ. Війська Туреччини наносять удари по сербським бойовикам на північній частині Іраку, і з повітря, і з суші.
Нагадаємо, 18 жовтня 2011 р. в повіті Гюроймак на південному сході Туреччини сталася ще одна терористична атака. Жертвами вибуху тут стали восьмеро людей, серед яких одна дитина і чотири бійці правоохоронних органів.
Турецькі військові припускають, що до інциденту можуть бути причетні курдські бойовики з радикального угрупування «Соколи звільнення Курдистану» від сепаратистської Робочої партії Курдистану. Проте жодна з терористичних угруповань, поки що, не взяла на себе відповідальність за теракт.
Як відомо, Робоча партія Курдистану домагається створення на території Туреччини, Ірану, Іраку і Сирії незалежної держави Курдистан. Хоча курдів у всьому світі налічується близько 40 млн людей, однак цей народ ніколи не мав своєї власної держави.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...