• Таїланд опинився під водою

  • Повінь у Таїланді з висоти пташиного польоту
  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 19 жовтня 2011 року
У Таїланді залила найсильніша за останні півстоліття повінь. Від стихії постраждали 56 з 76 провінцій країни, і до теперішнього часу водою все ще затоплені 27 із них, повідомляє Росбалт з посиланням на ИТАР-ТАСС.

Повінь зруйнувала більше 200 доріг і перервала залізничне сполучення між північчю і півднем королівства. Кількість людських жертв досягла 310 осіб, а в цілому з початку катаклізму збиток понесли понад 3 млн жителів країни.

Серйозно постраждало сільське господарство, закрилися багато заводів і фабрик, у тому числі потужності провідних виробників комп'ютерних компонентів і автомобільних гігантів.

Наприкінці минулого тижня велика вода дійшла й до столиці королівства, Бангкока. Підтопило 20 з 50 районів міста. Особливо дісталося східній частині мегаполісу, де рівень води місцями перевищив 70 см. З таким великим стихійним лихом не змогла впоратися навіть складна система дамб, каналів і підземних тунелів міста, спеціально призначена для відводу води.

Міська влада зробила все можливе для запобігання повного затоплення столиці. Так, у гирлі річки Чао-Прая, на якій розташований Бангкок, були збудовані кілька сотень військових кораблів і катерів, які своїми гвинтами проштовхували воду з річки в Сіамську затоку. У той же час армійські підрозділи і місцеві жителі посилено зміцнювали дамби і береги річки мішками з піском.

Разом із тим, необережне висловлювання одного з членів уряду про можливе серйозне затоплення північної частини Бангкока в разі прориву дамби ледь не викликало в місті паніку. Прем'єр-міністрові Таїланду Йінглак Чіннават у відповідь довелося зробити спеціальну заяву і запевнити мешканців столиці, що рівень води стабільний і захисні споруди надійні.


17 жовтня Департамент попередження наслідків стихійних лих королівства повідомив приємну новину для мешканців Бангкока — пік повені пройдений, рівень води в річці Чао-Прая почав знижуватися, передає Фобос. Центральну частину міста і міжнародний аеропорт вдалося вберегти від затоплення. Величезні маси води, які річка принесла з півночі, минули столицю і пішли в Сіамську затоку. Незначний підйом води ще можливий у східній частині міста, як стверджують представники департаменту, але найгірше вже позаду.

Нинішня повінь — найсильніша з 1979 року, і її вже в народі встигли прозвати Великою. Стихія затопила дві третини території королівства. Від великої води також постраждали понад 200 стародавніх храмів, у тому числі буддійський храмовий комплекс Ват-Чайваттханарам. Збиток від стихії оцінюється експертами в кілька мільярдів доларів США. На відновлення країни від наслідків катаклізму може знадобитися більше 6 тижнів.

Нагадаємо, що причиною сильного стихійного лиха став тропічний шторм Нок-тен, який обрушився на південно-східну Азію в кінці липня 2011 року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...