• Хілларі Клінтон несподівано відвідала Лівію

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 18 жовтня 2011 року

У Тріполі сьогодні з незапланованим візитом побувала держсекретар США Хілларі Клінтон. Вона запропонувала Національній Перехідній Раді Лівії (НПР) нову програму американської допомоги.

Зокрема, як заявили в Білому домі, мова йде про встановлення нових двосторонніх зв'язків з НПР Лівії та програму допомоги в утилізації боєприпасів. Величезна кількість переносних ракетних комплексів викликають у американської сторони особливу тривогу. Такі побоювання пов'язані з тим, що якщо ці ракетні установки потраплять до рук терористів, то будуть представляти серйозну загрозу для авіації.

Також Лівії була запропонована додаткова медична допомога для лікування поранених.

Хілларі Клінтон стала першим високим представником з адміністрації Обами, яка відвідала Лівію, охоплену громадянською війною. У Тріполі вона побувала всього кілька годин, де провела переговори з першими особами НПР і зустрілася з лідерами громадянського суспільства, молоддю та лівійськими жінками.

У лівійську столицю вона прибула відразу після Мальти, де перебувала з робочою поїздкою, провівши переговори щодо ситуації в Лівії. Інформація про її приїзд трималася в таємниці. У період візиту, в столиці Лівії були здійснені безпрецедентні заходи безпеки, як повідомляє Бі-бі-сі

Нагадаємо, 15 вересня 2011 року в лівійській столиці побували також президент Франції Ніколя Саркозі і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, продемонструвавши лідерам НПР підтримку Заходу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...