• Європарламент схвалив приєднання Болгарії та Румунії до Шенгену

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 жовтня 2011 року
Більшістю голосів Європарламенту вчора було схвалено приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони, - про це повідомляється в Брюссельській резолюції за підсумками засідання.
Так у тексті документа зазначається: «Болгарія і Румунія здобули членство в Шенгенській зоні, виконавши всі критерії: провели істотну роботу в реформуванні прикордонного контролю і внесли поправки в законодавство для зміцнення даної сфери. Їх кордони зараз у безпеці», передає румунський телеканал TVR.
Водночас у резолюції зазначено кільком країнам-членам ЄС уникати популізму і дозволити Болгарії та Румунії приєднатися до Шенгенської зони. «Ми повинні переконати дві-три країни підтримати приєднання. Я вірю, що вони це зроблять протягом кількох місяців», ― підбив підсумок глава Європейського парламенту Єжи Бузек.
Як повідомляв раніше ІА REGNUM, 22 вересня на засіданні Ради міністрів внутрішніх справ Євросоюзу, Фінляндія і Голландія перешкодили прийняттю до Шенгенської зони Болгарії та Румунії. Перші аргументували свою позицію тим, що останні не впоралися з проблемами злочинності та корупції.
До цього у невиконанні низки умов Софію та Бухарест звинувачували Німеччина і Франція. Зокрема вони вказували, що Румунії і Болгарії необхідно виконати умови у сфері юстиції та безпеки кордонів. Проте пізніше Берлін і Париж дали добро на поетапне (протягом декількох років) приєднання обох країн до Шенгену.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...