• У Варшаві стартує саміт ЄС «Східне партнерство»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 29 вересня 2011 року

Сьогодні у столиці Польщі відкривається дводенний саміт ЄС «Східне партнерство». Сюди злетяться лідери з понад 30 європейських країн.

На форумі також візьмуть участь високопоставлені представники з шести пострадянських країн, що входять у «Східне партнерство»: Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови та України.

Мета заходу: перевизначити політичні зобов'язання всіх країн-учасниць в основних цілях партнерства. Крім того, представники сторін обговорять досягнення в галузі демократії та прав людини за останні роки в рамках міжнародних зобов'язань «Східного партнерства».

У ході саміту відбудеться зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель з Віктором Януковичем, на якій сторони торкнуться теми судового процесу над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Підсумком форуму стане створення Європейського фонду демократії з метою підтримки громадянського суспільства в країнах-учасницях партнерства.

Нагадаємо, програма «Східне партнерство» була прийнята в 2009 році з ініціативи Польщі та Швеції. Вона спрямована на прискорення інтеграції східних сусідів країн у загальноєвропейський ринок єврозони, спрощення візових процедур та створення спільних освітніх програм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...