• Оголошено Нобелівських лауреатів 2011 року

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Неділя, 9 жовтня 2011 року

В Осло директор Нобелівського інституту Гейр Лундестад і голова Нобелівського комітету Турбьерн Ягланд 7 жовтня 2011 представили нобелівських стипендіатів 2011 року: єменську активістку Таваккул Карману, президента Ліберії Еллен Джонсон-Серліф і ліберійську активістку жіночого руху боротьби за мир Леймах Гбові.

Нобелівська премія миру була присуджена цим трьом жінкам правозахисникам за їх «ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок та їх право на повноцінну участь у миротворчій діяльності», повідомляє AFP. 

У цьому році Нобелівської премії миру були також удостоєні:

― В галузі фізики дослідники Всесвіту, вчені Сола Перлмуттер, Адам Райсс і Брайан Шмідт.

― В галузі хімії за відкриття квазикристаллов ізраїльський вчений Даніель Шехтман.

― В галузі літератури шведський поет Тумас Транстремер.

― В галузі медицини і фізіології за роботи в області імунології Брюс Бойтлер, Ральф Саймон і Жуль Хофман.

Сума кожної з Нобелівських премій склала 10 млн шведських крон (або 1 млн євро).

Усього в 2011 році на нагороду був представлений 241 кандидат, з них 53 ― громадські та міжнародні організації. Згідно з правилами, імена кандидатів можуть бути розголошені лише через 50 років.

Раніше ймовірними претендентами Премії називалися арабські блогери ― активні учасники революцій в Єгипті та Тунісі, центр «Меморіал» з Росії, афганська активістка Сіма Самар, телеканал «Аль-Джазіра», спеціальний трибунал по Камбоджі, спеціальний суд по Сьєрра-Леоне та ін

Нагадаємо, в минулому році Нобелівським лауреатом був обраний китайський правозахисник Лю Сяобо за його «тривалу, ненасильницьку боротьбу за права людини в Китаї», що викликало бурхливу негативну реакцію у офіційного Пекіна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...