• До Чорнобиля звезуть усі ядерні відходи України

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 6 жовтня 2011 року

У Чорнобильській зоні планують в 2013 році відкрити сховище радіоактивних відпрацьованих джерел, повідомив 5 жовтня на брифінгу глава держагентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша.За словами глави держагентства, майбутнє сховище розраховано на місткість 21 тисячі баків з ядерними відходами на рік, які будуть сюди звозити тільки з території України.

«Це сховище дасть змогу до 50 років зберігати джерела іонізуючого випромінювання, які зараз зберігаються на різних спецкомбінатах підприємств-банкрутів України. Всі ці відходи планується зібрати і звезти в це нове сховище», – сказав він.

Як зазначив Володимир Холоша, в Україні дуже багато радіоактивних відходів зберігають поблизу великих міст, де найбільше скупчення людей, тому ці території необхідно очистити, щоб убезпечити навколишнє середовище.

Зі свого боку, посол Великобританії в Україні Лі Тернер додав, що це також допоможе запобігти незаконному використанню радіоактивних відходів, зокрема й терористами. У зв'язку з цим, як сказав Лі, не тільки США, Німеччина, Франція і Швеція готові тісно співпрацювати з українською стороною і надавати підтримку в цьому питанні, але й інші країни ЄС.

Так, на будівництво нового сховища Великобританія виділила Україні 8 мільйонів фунтів стерлінгів, і ще € 2 млн – Європейська комісія. Сама ж українська сторона вклала в інфраструктуру планованого комплексу 250 млн грн, заявив Володимир Холоша.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...