• У ПАРЄ стурбовані політичною ситуацією в Україні

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 5 жовтня 2011 року

Багато європейських політиків переконані, що екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сидить під арештом з політичних мотивів.

Таку думку винесли члени ПАРЄ із зустрічі в Страсбурзі з дочкою Тимошенко Євгенією Карр і заступником голови партії «Батьківщина» Григорієм Немирею, повідомляє Сумська газета.

Як повідомляв прес-центр партії, у понеділок Е. Карр і Г. Немиря виступили на засіданні Європейської народної партії (ЄНП) в ПАРЄ, а на наступний день зустрілися з генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом.

«Так, виступ пані Карр був трохи емоційним, зрозуміло, те, що відбувається, стосується її матері. Але, вона досить досвідченою політичною риторикою описала не тільки ситуацію з Юлією Тимошенко, але і в Україні. Її виступ викликав підтримку», – сказав член Парламентської асамблеї Ради Європи Андрес Херкель.

Він також нагадав, що ПАРЄ чекала на червневій сесії саму пані Юлію, але та не приїхала через підписку про невиїзд. Аналогічна ситуація відбулася і зараз, тому що тепер вона сидить у СІЗО.

«Так як Юлія Тимошенко утримується у в'язниці, це питання залишається відкритим. ЄНП, яка має тісні зв'язки з партією «Батьківщина», хоче побачити її лідера тут – у Страсбурзі», – сказав пан Херкель.

Хоча в ПАРЄ не обговорювали ситуацію в Україні, але представники української опозиції змогли висловитися з цієї теми. Голова політичного комітету ПАРЄ Бьйорн фон Сюдов і його колеги виявили стурбованість з приводу політичної ситуації в Україні і сподіваються на декриміналізацію статей, по яких звинувачують Тимошенко.

Нагадаємо, 3 жовтня в Страсбурзі (Франції) відкрилося засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, яке продовжиться до 7 жовтня. Українське ж питання, яке було відхилено в ПАРЄ, буде розглянуто в січні наступного року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...