• У Києві почалися пікети аграріїв

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 жовтня 2011 року

За скасування мита на експорт зернових вийшли сьогодні страйкувати 1,5 тисячі аграріїв. З вилами і косами вони пікетували зранку Кабінет міністрів і тепер попрямували до будівлі Верховної Ради.Кабінет міністрівЯк кажуть пікетувальники, ось такими знаряддями їм зараз доводиться користуватися через недофінансування сільського господарства. Зокрема, сільгосппідприємці вимагають припинити експерименти над ними і скасувати експортний податок зернових культур.

Учасники протесту тримають гасла: «Бюджет селянам, а не олігархам», «Буде село – буде Україна», «Ні! знищення села», повідомляє unian.net.  Прем'єр-міністра Миколу Азарова вони зустріли криками: «Ганьба!», «Азарова у відставку!».

Раніше, спочатку вересня більше тисячі підприємців-аграріїв, а також керуючих великих сільгосппідприємств звернулися до М. Азарова і В. Литвина з відкритим листом. Вони просили ліквідувати експортні мита на зерно і переглянути Податковий кодекс.

Нагадаємо, митний експортний збір на зерно було введено в Україні з 1 липня 2011 року. Згідно з документом, за тонну пшениці, меслину і полби збір становить 9% (але не менше 17 євро), кукурудзи – 12% (але не менше 20 євро), ячменю – 14% (але не нижче 23 євро). Ці введення будуть діяти до 1 січня 2012 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...