• В регіонах України пройшла перша хвиля акцій протесту пільговиків

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 29 вересня 2011 року
Вчора в Полтаві, Запоріжжі та Донецьку пройшла перша хвиля акцій протесту афганців та чорнобильців проти прийняття законопроекту N9127. Протестуючі пільговики Донецькій області продовжують тримати свої позиції.

Події в Донецьку

У Донецьку біля будівлі управління Пенсійного фонду, з учора мітингувальники розбили 12 житлових наметів і два агітаційних. Сюди з'їхалися 400 учасників з міст Донецької області, повідомляє Остров.  Не дивлячись на те, що погодні умови різко погіршилися, мітингуючі здаватися не збираються і вже другий день продовжують акцію проти розгляду законопроекту N9127. Вони встановили самовар і гріються чаєм. Акція проходить мирно. Керівництво Донецької облдержадміністрації пообіцяло протестувальникам направити Віктору Януковичу листа з їх вимогами.

Події в Запоріжжі

У Запоріжжі вчора біля будівлі обласної держадміністрації зібралися близько 800 чорнобильців та членів партій «Справедливість», «Народна влада» і КПУ, а також діти війни. Мітингувальники закликали анулювати законопроект N9127 і зупинити дію пенсійної реформи. Також вони вимагали вийти к ним для переговорів голову Запорізької ОДА Бориса Петрова, але ніхто з адміністрації так і не вийшов до них.

Поки демонстранти обмежилися перекриттям руху автотранспорту, пройшовши ходою центральною вулицею міста. Свій «пенсіонерський марш» вони назвали «генеральною репетицією» майбутніх перекриттів залізниць, аеропортів і автомагістралей, як повідомляє СТБ «Вікна».  

Події в Полтаві

Протести в Полтаві розгорталися більш драматично. Навпроти будівлі обласної держадміністрації вчора зібралися близько двох тисяч мітингувальників. Як повідомили в Полтавській облраді, тут давно вже не збиралося стільки народу. Серед них були представники організації «Ніхто, крім нас», афганці, чорнобильці та діти війни, повідомляє «Полтава-Інформ». 

Пізніше прибули члени партій КПУ і Соціалістичної. З появою «лівих» між учасниками акції сталася бійка: афганці зажадали від комуністів і соціалістів «не примазуватися» до них і «не підвищувати свій рейтинг перед виборами».

Таким чином, мітингуючі розбилися на два табори. Вони вимагали скасування законопроекту N9127, а також допустити своїх представників до сесійної зали облдержадміністрації, де цього дня проходила сесія Полтавської облради, повідомляє «Обком». 

Незабаром до протестуючих вийшов заступник голови Полтавської ОДА Валерій Пархоменко. Бесіда з ним проходила на підвищених тонах. Чиновнику насилу вдалося переконати учасників мітингу, що він буде відстоювати їхні інтереси. Також адміністрація Полтавського ОДА в особі начальника Головного управління праці та соціального захисту Людмили Корнієнко запевнила пільговиків, що їх права на безкоштовний проїзд у громадському транспорті будуть збережені, пише «Коммерсант-Україна». 


Нагадаємо, 27 вересня представники афганських і чорнобильських громадських організацій вийшли з переговорів із робочою групою Сергія Тігіпка, оскільки сторони так і не прийшли до домовленості. Як заявляють організатори акцій, 14 жовтня буде оголошено дату проведення Всеукраїнського форуму, на якому учасники вимагатимуть розпуска Верховної Ради.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...