• У Швеції починає роботу 110-й Нобелівський тиждень

  • Нобелівська премія
  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 3 жовтня 2011 року

В Стокгольмі та Осло на цьому тижні будуть оприлюднені Нобелівські стипендіати за 2011 рік. Загальна сума всіх премій становитиме 10 млн шведських крон або €1 млн.

Сьогодні, в перший день церемонії, у Стокгольмі Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті за традицією назве ім'я володаря високої нагороди в медицині та фізіології, повідомляє РИА Новости.

Завтра і в середу, Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук оголосить імена лауреатів премії в галузі хімії і фізики.

У четвер постійний секретар Шведської академії представить призера Нобелівської премії з літератури.

У п'ятницю нагородження перенесеться в Осло, де журі назве імена володарів премії миру. У списку на здобуття премії в цій номінації представлений 241 кандидат, із них 53 громадських та міжнародних організацій.

Завершиться 110-й Нобелівський тиждень 10 жовтня в Стокгольмі, де Королівська шведська академія наук оголосить володаря премії з економіки.

Сума всіх Нобелівських премій 2011, як і раніше, становить 10 млн шведських крон або €1 млн.

Робота над списком на здобуття ведеться експертами весь рік. У вересні щорічно розсилаються запрошення тисячам учених по всьому світі, академічним закладам і колишнім Нобелівським лауреатам для участі у відборі кандидатів на премію. Потім з лютого по жовтень ведеться розгляд надісланих номінацій, після чого складається список кандидатів на здобуття і голосування.

Цей список тримається в таємниці 50 років і може бути відданий розголосу лише після закінчення цього терміну.

Альфред Нобель — шведський винахідник динаміту, інженер, хімік, лінгвіст, філософ і гуманіст, який жив у 18 столітті. Свій величезний статок він заповів на заснування Нобелівської премії. Синтезований хімічний елемент нобелій названо на його честь.

Нагадаємо, в 2010 році Нобелівськими лауреатами стали 11 чоловік з Америки, Великобританії, Перу, Китаю та Японії. Китайський дисидент Лю Сяобо був нагороджений Нобелівською премією миру заочно, оскільки в цей час перебував у в’язниці в Китаї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...