ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білорусь відмовилася від участі в саміті «Східне партнерство» у Варшаві

Велика Епоха
Мінськ не направив у Варшаву на саміт «Східне партнерство» свого міністра закордонних справ Сергія Мартинова, якого організатори країн-учасниць програми запрошували на зустріч.

Лідери Європейського Союзу та їх східноєвропейські партнери – учасники саміту „Східне партнерство” у Варшаві, 30 вересня 2011Фото: Skarzynski/Getty Images
Лідери Європейського Союзу та їх східноєвропейські партнери – учасники саміту „Східне партнерство” у Варшаві, 30 вересня 2011Фото: Skarzynski/Getty Images
Як заявив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних: «На даний час Сергій Мартинов перебуває в Нью-Йорку, де бере участь у засіданні Генасамблеї ООН. Білорусь має право самостійно визначати формат своєї участі в будь-яких заходах», цитує «Радіо Свобода».

Однак справжня причина відмови Мінська в іншому. Як заявив на прес-конференції у столиці прес-секретар МЗС Білорусії Андрій Савіних, Президент Олександр Лукашенко не був запрошений на саміт.

Як вказують у Брюсселі, йому заборонений в'їзд в країни ЄС у зв'язку з переслідуванням опозиції, пише інформаційно-дискусійний портал Newsland. Тому запрошення було направлено тільки Сергію Мартинову, який від зустрічі відмовився. У зв'язку з цим, у «Східному партнерстві» Білорусію зараз представляє посол у Польщі Віктор Гайсенок.

«Раніше Білорусь мала намір брати участь у саміті і активно працювала в інтересах підготовки цього заходу. Однак у тих умовах, в які нас поставили напередодні форуму, наша участь стала неможливою: партнерство не може здійснюватися на дискримінації», – зазначив Андрій Савіних.

Він також додав: «Крім того, що організатори "Східного партнерства" відмовилися направити запрошення президенту Білоруської держави, вони ще обмежили в участі на заходах форуму главу білоруської делегації».

Але, як повідомляє Коммерсант, насправді білоруського посла не пустили лише на урочисту вечерю глав держав.

Нагадаємо, сьогодні 30 вересня у Варшаві проходить головний і заключний день саміту «Східне партнерство», в якому взяли участь лідери понад 30 країн Європи. Учасники обговорюють питання, пов'язані з поглибленням інтеграції в ЄС країн-учасниць програми, до якої увійшли і шість пострадянських країн — Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна та Білорусь. Сесія засідання закрита для преси.