ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Косово почався процес із злочинної торгівлі органами

Велика Епоха
У Приштині перед судом вчора постали семеро косоварів, яких звинувачують у чорній торгівлі людськими органами.

Фото: MICHAL CIZEK/Getty Images
Фото: MICHAL CIZEK/Getty Images
На лаві серед підсудних опинилися директор приштинської клініки Лутфі Дервіші і двоє громадян із Туреччини та Ізраїлю. Згідно зі слідством, обвинувачені знаходили донорів у Росії, Україні, Казахстані, Молдові та інших країнах, пропонуючи їм продати свої органи за 15 тис. євро. Потім ці органи збувалися за ціною 80—100 тис. євро, повідомляє Радіо Свобода.

Прокуратурою було встановлено, що в приштинській клініці в 2008 році було проведено 30 нелегальних трансплантацій.

Питання про чорну транспатологію в Косові постало гостро після оприлюднення доповіді комісії Ради Європи, згідно з якою до злочинної торгівлі людськими органами в 90-х роках виявилися причетними деякі нинішні держслужбовці Косова. Для розслідування цих звинувачень у Косові з боку ЄС була створена спеціальна група.

Нагадаємо, Всесвітня організація з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (WOIPFG) звинувачує Китай в масовому вилученні внутрішніх органів у в'язнів-послідовників Фалуньгун. Щоб перевірити ці звинувачення, канадська група адвокатів-правозахисників Девід Кілгур та Девід Мейтас у 2006 році почали власне незалежне розслідування, яке підтвердило це звинувачення. Звіт експертів можна подивитися тут.