• Голова Єврокомісії та голова ЄС підтримуватимуть європейські амбіції України

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 вересня 2011 року

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і голова ЄС Херман ван Ромпей висловили сьогодні свою підтримку Віктору Януковичу на зустрічі в канцелярії прем'єр-міністра Польщі. Вони зазначили, що Україна може стати першою країною «Східного партнерства», яка підпише Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.

За словами Жозе Мануела Барроза, на саміті було визначено терміни підписання цієї Угоди. «Ми досягли прогресу в розвитку взаємин з Україною, однак нас хвилює суд над Юлією Тимошенко. Ми хотіли б для початку, щоб був конструктивно вирішено це питання», – цитує його слова ИТАР-ТАСС.

Так, за повідомленням прес-центру Президента України, голова Ради ЄС Герман Ван Ромпей позитивно оцінив прагнення України до Євросоюзу. Зокрема, він сказав, що глави країн ЄС чекають грудневого саміту «Україна-ЄС». У зв'язку з цим, він хоче до цього часу остаточно підготувати двосторонні документи, для переходу на новий рівень відносин України та ЄС.

У цьому контексті Герман Ван Ромпей вказав на необхідність подальшого проведення реформ в Україні та висловив своє побоювання з приводу долі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і виборчого використання кримінального права щодо опозиції.

Зі свого боку Віктор Янукович подякував глав за «відвертий і конструктивний діалог» і висловив готовність продовжувати його. Підсумком зустрічі стала домовленість про зустріч глав ЄС та Президента України в Брюсселі в жовтні нинішнього року.

Нагадаємо, сьогодні у Варшаві закінчив свою роботу саміт «Східне партнерство», на якому учасники обговорювали питання підготовки до підписання двох угод: «Про асоціацію» та «Про утворення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС». Сторони також розглядали питання лібералізації візового режиму з Євросоюзом для України, і неодноразово піднімалася тема судової справи Юлії Тимошенко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...