• У Японії судять «сірого сьогуна» політики

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 6 жовтня 2011 року

В окружному суді японської столиці сьогодні, 6 жовтня, почався суд над членом Палати представників, колишнім лідером правлячої Демократичної партії Японії Ітіро Одзавой, повідомляє NHK.

  «Сірий сегун», як його називають спостерігачі за майстерність закулісного впливу на політику, звинувачується у фінансових махінаціях з документами. У 2004 році увійшовши у змову з трьома своїми колишніми помічниками, як зазначає слідство, Ітіро списав 400 млн ієн (близько $5 млн) з партійних рахунків, на які потім здійснив покупку землі в Токіо для будівництва житла своїм секретарям. Останні також проходили по цій справі. 26 вересня токійський суд визнав їх винними і засудив до умовних термінів.
 

  Сам же Ітіро Одзава свою провину не визнає, а також те, що був у змові з вищезазначеними підлеглими.
 

У відповідь він заявив, що даний процес – це спосіб ліквідувати його з політичної арени. Незважаючи, на пред'явлені звинувачення, політик не має наміру здавати свій партквиток. «Мені нема чого соромитися», – сказав демократ.

Як відзначає агентство «Кіодо», Ітіро Одзава був залучений у судовий розгляд не відразу. Раніше, в 2010 році йому висувалися вищезгадані звинувачення, проте пізніше були відхилені. У січні ж 2011 року йому знову їх пред'явили, але вже офіційно.

  Нагадаємо, до парламентських виборів 2009 року багато хто готував Ітіро Одзаву в змінники екс-прем'єр-міністра Таро Асо, чия Ліберально-демократична партія почала поступатися в боротьбі з демократами. Проте незадовго до виборів політик опинився в центрі фінансового скандалу, пов'язаного з махінаціями. В результаті він був усунений з поста глави Демократичної партії і став її генеральним секретарем. Однак, в 2010 році пішов і звідти.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...