• У країнах Центральної Америки 190 тисяч людей стали жертвами повеней

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 17 жовтня 2011 року
У Гватемалі, Сальвадорі та Гондурасі в результаті сильних повеней за минулий тиждень загинуло щонайменше 74 людини, майже 190 тисяч стали жертвами стихії, 10 тисяч з них залишилися без даху над головою, повідомляють американські ЗМІ.

Тропические дожди в Гондурасе. Фото: Getty Images
Гондурас. Фото: Getty Images

Повені в країнах Центральної Америки, викликані сильними тропічними дощами, завдали значної шкоди інфраструктурі, сільському господарству й житловому фонду країн Центральної Америки.

Так, президент Гватемали Альваро Колом у неділю оголосив про суспільне лихо. За неповними офіційними даними, в результаті стихійних лих у країні постраждали більше 147 тисяч гватемальців. З небезпечних районів евакуйовано вже близько 7 тисяч жителів, 28 чоловік загинуло. Ситуація в регіонах країни залишається нез'ясованою через втрачені звʹязки з деякими населеними пунктами.

Усього за останній тиждень у Гватемалі зафіксовано понад 50 селевих зсувів і сходів, в результаті яких було зруйновано близько 20 мостів.

У Сальвадорі також зафіксовані трагічні наслідки в результаті повеней і сходу селів, що не припиняються протягом тижня. З небезпечних районів евакуйовано вже близько 14 тисяч жителів, щонайменше 27 осіб загинуло. Повідомлення про стихійне лихо надходять з різних районів країни. Зокрема, тут різною мірою постраждали більше 14 тисяч будинків, зруйновано кілька мостів. Президент Сальвадору Маурісіо Фунес оголосив про надзвичайний стан і закликав допомогти в ліквідації наслідків стихійного лиха.

У Гондурасі число постраждалих від тропічних дощів досягло 30 тисяч осіб, 12 мешканців загинуло. Найбільш сильно постраждав південь країни. Тут залишилися без даху над головою близько 400 осіб, з небезпечних районів були евакуйовані близько 1,5 тисячі жителів.

У той же час не припиняються сильні дощі в Коста-Ріко і Панамі. Тут річки вийшли з берегів, і йде схід зсувів. Про жертви поки не повідомляється, постраждало кілька сотень людей.

Викликає тривогу і стан у Нікарагуа. Тут у 12 з 15 провінцій через дощі і хмарності зберігається нестабільна ситуація.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...