• Розкрита причина катастрофи Як-42 під Ярославлем

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 19 жовтня 2011 року
Льотний експеримент, проведений вчора фахівцями льотно-випробувального інституту імені Громова, авіакатастрофа, хокеїсти, Як-42.
Як заявили учасники розслідувань, якщо б пілот, який гальмував при зльоті, усунувся від керування, то літак злетів би нормально, повідомляє «Ъ».  
Вчора пілоти-випробувачі двічі піднімалися в повітря на Як-42 в підмосковному Жуковському, при цьому дотримуючи всі показники чорного ящика після фатального зльоту 7 вересня 2011 в аеропорту Туношна міста Ярославля. Пілот-випробувач, який сидів у лівому командирському кріслі, програвав дії загиблого колеги ― під час розгону він тримав ноги на гальмівних педалях , і водночас піднімав кермо висоти в положення кабрірованія.
За даними бортового самописця Як-42, під час розгону його кермо висоти було відхилено спочатку до 10°, а перед відривом від землі ― до 13°. Коли випробувачі намагалися відтворити це відхилення, їм потрібно було прикласти зусилля рук в десятки кілограмів. І те, пілотові вдалося утримати кермо висоти в такому положенні всього кілька секунд. Для 13° необхідно було докласти зусилля в 64 кг, а значить, випробувачу довелося б щосили тиснути на гальма.
Пілоти-випробувачі провели показовий останній злет: розігнавшись і встановивши кермо висоти до 5°, вони прибрали руки і ноги з механізмів управління машини, відсторонившись від пілотування. І, Як-42 впевнено злетів. Таким чином, в ході експерименту було доведено, що причиною аварії були не технічні несправності машини і не паливо, а гальмуючий момент, що виник на колесах. Останній стався не через відмову техніки, а через пілота, який у момент зльоту чомусь поставив ноги на педалі.
Результати вчорашніх випробувань стануть основоположними у звіті експертно-технічної комісії причин катастрофи Як-42. Експерти, як стало відомо «Ъ», вже приступили до його підготовки.
Нагадаємо, літак Як-42 розбився 7 вересня під Ярославлем. У результаті аварії загинули 44 людини, серед яких була вся хокейна команда «Локомотив», яка летіла на Чемпіонат з хокею до Білорусії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...