• В Приамур'ї стався землетрус, пошкоджена нафтопровідна система ССТО

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 жовтня 2011 року
В Амурській області сьогодні в 16-22 за місцевим часом (11:22 за укр.) стався землетрус силою від 5,9 балів на глибині 13 кілометрів. У райцентрі Сковородино зафіксовані поштовхи до 6,4 балів, повідомляє портал Life News. Інформації про жертви немає.
Підземні поштовхи відчувалися в Зейском, Магдагачінском, Мазановском, Сковородинськом, Тиндінском районах, а також у містах Благовєщенську та Чита, повідомляє прес-служба ГУ МНС Росії по Амурській області. Були зареєстровані підземні поштовхи й на півночі Байкалу. Їх сила склала 5,4 бали. Епіцентр землетрусу зафіксовано за 25 кілометрів від селища Соловйовськ і Сковородино Тиндінского району.
Обласне МНС передає, що руйнувань і зупинок у русі транспорту немає, всі об'єкти життєзабезпечення працюють у штатному режимі. Проте з джерел ЗМІ є дані про великі руйнування.
Так, через пошкодження енергопостачання та технічного обладнання компанія «Транснефть» припинила експорт нафти в КНР, як про це повідомив офіційний представник нафтопровідної системи «Східний Сибір ― Тихий океан» Ігор Дьомін. Протяжність ССТО становить 2694 км, що тягнеться від Тайшета в Іркутській області до Сковородино. За словами І. Дьоміна, зараз йде огляд пошкодженого обладнання.
Швидкість руху автотранспорту на Транссибірської магістралі знижена до 40 км/год.
У багатьох житлових будинках селища Сковородіно пішли тріщини, і обсипалася штукатурка. У Тинді навіть евакуювали людей через загрозу обвалення будинків старих будівель. Ряду підприємств і будівель завдано значних збитків: у Сковородино вибухнув місцевий трансформатор, через що було перервано енергопостачання. У зв'язку з цим була знеструмлена лінія електрозабезпечення ж/д станцій. Зараз вона підключена за резервною схемою. Також сильно постраждала будівля центральної котельні ― обрушилася одна зі стін, що загрожує зриву початку опалювального сезону, повідомляє Life News.
Для розвідки території Благовєщенська та інших районів Амурської області спрямовані групи пожежних МНС і спецтехніка.
Нагадаємо, на початку вересня в Тиндінскому районі Амурської області були зафіксовані підземні поштовхи магнітудою 2,8―4,0. Як відомо, частина районів Амурського краю є сейсмонебезпечною. В останні кілька років геологи і сейсмографи попереджають про можливі тут землетруси інтенсивністю 7―9 балів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...