• Названо імена Нобелівських стипендіатів із економіки

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 10 жовтня 2011 року

Останніми лауреатами Нобелівської премії світу 2011 року в області економіки стали американські вчені, повідомляє портал Нобелівської премії.

Королівська шведська академія наук у Стокгольмі сьогодні оголосила імена її власників. Ними стали Томас Сарджент і Крістофер Сімс. Вчені кола оцінили емпіричні дослідження цих експертів у галузі макроекономіки, аналіз ними таких показників як ВВП, інфляція, інвестиції і безробіття.

Так, автор праці «Динамічна макроекономіка» Томас Сарджент, проаналізував необоротні ефекти в ході державної економічної політики на рівні окремих компаній і домогосподарств. А Крістофер Сімс розробив теорію і метод векторної авторегресії, який кількісно показав, що при підвищенні ставки центрального банку, падіння економіки значно випереджає зниження інфляції.

  Нагадаємо, в 2010 році Нобелівськими стипендіатамі в галузі економіки стали дослідник ринку праці Дейл Мортенсен із США, економіст Пітер Даймонд з Массачусетсу і вчений-політолог Крістофер Піссарідес із Лондону «за аналіз ринків з пошуковими перешкодами».
 

Зазначимо, що Альфред Нобель у своєму заповіті не згадував премію з економіки. Вона була заснована шведським Держбанком у 1968 році. І винагорода, яка рівна 1 млн євро – одній Нобелівській премії, відраховується з його фонду.

Нагадаємо, за традицією Нобелівські премії вручаються у день смерті А. Нобеля – 10 грудня, у Стокгольмі та Осло.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...