• Адвокат Тимошенко: Термін давності по справі ЄЕСУ закінчився

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 26 жовтня 2011 року
Генеральна прокуратура України незаконно порушила справу проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо корпорації ЄЕСУ. Про це сьогодні заявив адвокат підсудної народний депутат від БЮТ Сергій Власенко на прес-конференції в Києві.
За словами захисника, прокуратура не мала права порушувати цю справу через строк давності - для таких справ був встановлений 10-річний термін.
«Кримінальний кодекс, який діяв на момент передбачуваного вчинення злочинів Тимошенко щодо боргів« Єдиних енергетичних систем України », встановлював 10-річний термін давності для таких справ. Пізніше до кодексу були внесені поправки, але це не має зворотної сили », - сказав С. Власенко.
Прокуратура ж наполягає, що термін давності справи ЄЕСУ не закінчився, оскільки справа, за якою Тимошенко визнана винною, стосується російсько-українського газового контракту 2009 року.
У свою чергу адвокат Власенко підкреслив, що цей вирок ще не вступив у силу, оскільки триває апеляційний процес. Таким чином, пов'язувати обидві справи неправомірно, так само як і продовжувати термін давності справи стосовно ЄЕСУ.
Він також нагадав, що свого часу американські суди повністю анулювали зі справи Лазаренка всі факти щодо діяльності офшорної компанії ЄЕСУ. А Російський суд зі свого боку зняв усі звинувачення з екс-генерала полковника збройних сил РФ Георгія Олійника у відповідній справі, повідомляє УП. http://www.pravda.com.ua/ 
Нагадаємо, 13 жовтня 2011 року проти Тимошенко було порушено ще одну кримінальну справу за спробу в 1996 році перекласти $405 млн боргу корпорації ЄЕСУ на державний бюджет України. Якщо екс-прем'єра визнають винною, їй може загрожувати від 7 до 12 років в'язниці.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...