• Україна та Бразилія домовилися про активну співпрацю

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 25 жовтня 2011 року

Віктор Янукович, перебуваючи з державним візитом у Бразилії, підписав ряд двосторонніх договорів, повідомляє прес-центр Президента України.

Сьогодні він, продовжуючи свій вояж по Південній Америці, проведе зустріч у столиці Бразилії з президентом Республіки Ділма Руссеффом і главою Сенату Жозе Сарнеєм, де підпише двосторонні угоди у сфері сільського господарства та охорони здоров'я.

Як сказав аграрний міністр Микола Присяжнюк, який разом із В. Януковичем відправився у турне, біопаливо ― це один із напрямків для спільної співпраці. «У Бразилії є технології, а в нас ― сировина, зокрема, буряк та кукурудза», ― сказав він.

Що стосується охорони здоров'я, то бразильці зацікавлені купувати в української сторони інсулін і навіть спорудити в себе завод із виробництва цих ліків згідно з українськими технологіями, повідомив посол України в Бразилії Олег Грушко.

Кількома днями раніше, у неділю, глава української держави відвідав ділову столицю Бразилії Сан-Пауло, де в зоряному містечку домовився про відновлення будівництва космодрому в рамках спільного проекту «Циклон-4-Алкантара». Вже в 2013 році українська сторона сподівається здійснити перший запуск із екваторіального космодрому.

Однак не тільки космос, охорона здоров'я та сільське господарство викликали у В. Януковича інтерес у латиноамериканській країні. Зараз бразильська авіабудівна компанія Embraer виконує замовлення для місцевого флоту ― проект вантажного літака. І, як сказав міністр палива та енергетики Юрій Бойко, український Ан «хоче якось туди влізти ― хоч крилом, хоч фюзеляжем», пише газета «Сегодня».

Також українські промисловці планують співпрацювати з нафтовою компанією Бразилії Petrobras в сфері видобутку газу на Чорноморському шельфі. І цей проект цілком можна здійснити, оскільки бразильці вже мають досвід видобутку газу з глибинних куль, співпрацюючи з Туреччиною, сказав пан Присяжнюк.

Сьогодні о 16:00 Віктор Янукович відбуде з Латинської Америки на Батьківщину.

Нагадаємо, Президент України прибув до Бразилії 23 жовтня, завершивши свій державний візит на Кубі. За останні 8 років це був перший візит голови української держави в цю країну. Раніше, у 2003 році, тут побував Леонід Кучма.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...