• Суд відмовив Яценюку у тимчасовому скасуванні необхідності показувати паспорт при обміні валют

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2011 року

Окружний адміністративний суд Києва сьогодні відмовив Арсенію Яценюку у тимчасовому скасуванні дії постанови НБУ № 278, яка передбачає необхідність показувати паспорт при обміні валют.

У ході попереднього судового засідання по справі за позовом Арсенія Яценюка про оскарження постанови Нацбанку №278, його представник Павло Петренко зачитав клопотання про призупинення паспортизації обміну валют на час розгляду цієї справи.

В разі задоволення клопотання позивача, громадяни України могли б до вирішення судової справи не пред’являти паспорт під час обміну валют.

Однак суд не задовольнив клопотання лідера «Фронту Змін», обґрунтувавши це відсутністю очевидної небезпеки та шкоди інтересам позивача або інших громадян України. Водночас суд дозволив повторно подавати цю заяву в ході подальшого розгляду справи.

Під час засідання суд також залучив до справи в якості третіх осіб близько тисячі чоловік. На їхню думку, постанова НБУ № 278 порушує їхні права щодо безпеки конфіденційної інформації та ускладнює процес обміну валюти.

Представник Арсенія Яценюка також зазначив, що є прямий припис статті 32 Конституції, який забороняє збирати конфіденційну інформацію стосовно громадян України без їхньої згоди, окрім випадків, передбачених законами.

«Ми вважаємо, що вказана інструкція [про порядок здійснення валютно-обмінних операцій] грубо порушує приписи Конституції та законів України, зокрема Закону „про інформацію“ в частині незаконного збирання і зберігання конфіденційної інформації про особу», — заявив Павло Петренко, обґрунтовуючи наміри пана Яценюка домогтися скасування постанови № 278.

Наступне судове засідання по цій справі відбудеться 3 листопада. Перерва пов’язана з тим, що представники НБУ заявили про нові зміни до інструкції про порядок здійснення валютно-обмінних операцій. Постанова про нові зміни, за словами представника НБУ, зараз перебуває на державній реєстрації в Міністерстві юстиції.

Нагадаємо, постанова НБУ № 278 про зміни до «Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України» набула чинності 23 вересня. Відповідно до неї, громадяни під час купівлі-продажу валюти мають пред’являти паспорти для ксерокопіювання.

9 вересня Арсеній Яценюк подав позов про визнання цієї постанови протиправною. На його думку, цим документом порушуються права українських громадян і тому він має бути скасований в судовому порядку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...