• Сім'я Каддафі подасть позов до суду в Гаазі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 26 жовтня 2011 року
Сім'я поваленого лідера Лівії Муамара Каддафі оголосила про подачу позову до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, за вбивство полковника, розцінюючи це як військовий злочин.
Як повідомляє французька радіостанція Europe1, французький адвокат сім'ї Каддафі Марсель Сессальді відкрито заявив: «Це буде скарга на НАТО за військовий злочин за фактом обставин смерті. Колону, в якій перебував Каддафі, обстріляли вертольоти НАТО. Конвой не представляв якусь небезпеку для населення. Операція, що була спланована НАТО, є вбивством».
Крім того, рідні вбитого обурені тим, що лівійські бійці Національної Перехідної Ради (НПР) глумилися над тілом М. Каддафі і поховали його не через день, згідно з мусульманськими традиціями, а через п'ять.
У свою чергу представники міжнародної організації з прав людини «Хьюман Райтс Вотч» зажадали від ООН провести спеціальне розслідування масових вбивств жителів, які не хочуть здаватися, бійцями НПР і НАТО в захоплених ними містах.
Нагадаємо, коли поранений Каддафі потрапив у руки озброєного натовпу, вони почали бити і принижувати його. Потім один з бунтівників дістав багнет-ніж і почав їм тикати в задній прохід Каддафі, в той час, як інші тримали жертву за прострелені в плечах руки. Потім тортури продовжили підлітки та інші бунтівники, б'ючи полоненого по обличчю, засипаючи піском рани та здійснюючи інші знущання. В цілому більше 100 чоловік 3 години продовжували катування: з 9 ранку до 12 дня. 

Коли ж Каддафі помер, його протягли по вулицях Сирта за ноги. У той же день заколотники розправилися й з городянами Сирту, які не хотіли здатися НПР. Їх також перед смертю катували і гвалтували, передає жахливі подробиці алжирське інформаційне агентство «Algeria-ISP».
Зі свого боку президент США Барак Обама фактично схвалив позасудові розправи в Лівії. В інтерв'ю телеканалу NBC він сказав: «Ви ніколи не захочете бути свідком такої смерті. Це (маючи на увазі відео, прим. редакції) стало очевидним посланням усім диктаторам світу».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...