• Україна у переговорах з МВФ розраховує на черговий транш

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 25 жовтня 2011 року
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибула сьогодні в Україну, щоб завершити перегляд програми за угодою stand by. За результатами візиту, Фонд може надати Україні транш у розмірі $ 1,5 млрд.
«Переговори з МВФ будуть непростими, але ми розраховуємо на порозуміння», ― заявив сьогодні Прем'єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі в Дніпропетровському ПІВДЕНМАШі, повідомляє Корреспондент.net.
Як відомо, згідно програми stand by, з січня по вересень поточного року МВФ готовий був виділити українській стороні вісім траншей. Обсяг кожного становив 1 млрд SDR (платіжний засіб, що емітується МВФ), і останній транш ― 0,75 млрд SDR.
Однак за результатами березневого візиту місії Фонду в українську столицю, колегія не винесла позитивного рішення. Для цього українській стороні необхідно було затвердити пенсійну реформу і вирішити питання занижених тарифів на газ для комунальників.
Таким чином, через порушення термінів проведення пенсійної реформи та не виконаних норм підняття тарифів на газ, Україна втратила $15,5 млрд за угодою stand by.
Нині ж, на думку члена наглядової ради Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, Київ може розраховувати на отримання частини кредиту МВФ навіть без підвищення тарифів на теплокомуненерго та газ для населення.
Однак віце-прем'єр України Сергій Тігіпко заявив, що влада України все одно буде змушена до кінця 2011 року підвищити ці тарифи.
Як повідомляє Укрінформ, дискусія представників МВФ із українською стороною про виділення Україні кредиту в сумі близько $ 3 млрд продовжиться до 4 листопада 2011 року.
Нагадаємо, місія МВФ раніше планувала відвідати Київ з 29 серпня ― 9 вересня, проте на прохання Кабінету Міністрів візит був перенесений на кінець жовтня.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...