• Мельниченко бажає повернутися до України для свідчення проти Кучми

  • П'ятниця, 11 листопада 2011 року
Микола Мельниченко, оголошений Генпрокуратурою у міжнародний розшук, має намір повернутися в Україну і дати свідчення у справі колишнього президента Леоніда Кучми, незважаючи на можливий арешт. Екс-майор держохорони зараз перебуває в Ізраїлі. Про це він повідомив в інтерв’ю «Комерсант-Україна».
Пан Мельниченко повідомив виданню, що «обов’язково повернеться» для надання свідчень у справі Леоніда Кучми. «Найбільш вірогідний варіант — я прилітаю в перший день судового засідання, з аеропорту відразу їду до суду і розповідаю там все, що знаю. Так, мене можуть після цього заарештувати, я усвідомлюю це, але я цього не боюся — такий мій хрест, який я взяв на себе», — заявив екс-майор.
Своє перебування в Ізраїлі колишній майор держохорони пояснив тим, що правосуддя США та країн Європи, в яких він перебував раніше, показали б українській прокуратурі «великий болт», якби з України надійшла вимога про екстрадицію Мельниченка.
«Я кидаю виклик цій системі: якщо у неї є, що мені пред’явити, зажадавши моєї висилки в Україну з Ізраїлю, то вони зобов’язані будуть надати цій країні хоч якісь звинувачення на мою адресу. А обґрунтованих і законних звинувачень у них нема», — додав Мельниченко.
На думку Мельниченка, ініціатори рішення про його арешт бояться викриття і тому не зацікавлені в тому, щоб він дожив до суду над Кучмою. «Це відверте залякування мене, — сказав Мельниченко. — Влада подає сигнал: „Приїдеш в Україну — сядеш на нари, а потім тебе вб’ють у в’язниці“».
Конкретними замовниками свого переслідування екс-майор називає Кучму і Литвина. «Саме завдяки ним в Україні створена така судова система, що жоден громадянин не може добитися справедливості, а українська мафія через Печерський суд Києва може засудити хоч Папу римського», — заявив Мельниченко.
Пан Мельниченко в розмові з кореспондентом «Ъ» також спростував заяву ГПУ про те, що він ухилявся від слідства. За його словами, ніхто не застосовував до нього підписку про невиїзд і не висував жодних постанов слідчого з обвинуваченням у чомусь.
Екс-майор додав, що звертався до генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Валерія Хорошковського, вимагаючи провести слідство стосовно нього, проте вони відмовлялися, чим порушили Кримінальний кодекс.
Мельниченко також сказав, що буде звертатися за допомогою до Європейського суду з прав людини і Європарламенту.
***
10 листопада стало відомо, що Шевченківський райсуд Києва виніс постанову про арешт екс-майора та поміщення його в СІЗО.
Адвокати пана Мельниченка планують організувати зустріч їх підзахисного зі слідчим з приводу кримінальної справи проти нього. Для цього вони готують відповідне звернення до Генеральної прокуратури, в якому будуть просити про зустріч з Віктором Пшонкою. Адвокати в якості умов для проведення такої зустрічі вимагають: допустити їх як офіційних захисників у кримінальній справі проти Мельниченка, а також скасувати рішення суду про видачу санкції на арешт підзахисного.
Якщо ці вимоги будуть прийняті, адвокати готові організувати зустріч слідчого з екс-майором, наприклад, на території посольства України в одній з іноземних держав.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...