ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський посол в Індії опинився в центрі скандалу

Велика Епоха
Посол КНР в Індії Чжан Янь опинився в центрі скандалу через географічну карту у брошурі, що випустила китайська компанія. Як виявилося, на карті два індійських штати та спірний прикордонний район були позначені як частина Китаю.

Посол Китаю в Індії Чжан Янь (ліворуч) і Верховний комісар Пакистану в Індії Шахід Малік (у центрі). Фото: Parveen Negi/Getty Images
Посол Китаю в Індії Чжан Янь (ліворуч) і Верховний комісар Пакистану в Індії Шахід Малік (у центрі). Фото: Parveen Negi/Getty Images
На прес-конференції, що відбулася в готелі в Делі, індійські журналісти стали наполегливо розпитувати китайського представника про картографічний казус. Не витримавши напруження посол, втратив терпіння й грубо попросив одного з журналістів «замовчати». Та ще додав, що подібні інциденти тільки шкодять встановленню «більш дружніх індокитайських відносин», повідомляє Hindustan Times.

Індійська влада все ж таки вирішила пом'якшити скандал і сказала, що брошура була виготовлена не на замовлення китайської влади, а в карті просто механічна помилка, яка буде виправлена.

Зазначимо, брошура зі злощасною картою була видрукувана китайською стороною спеціально з нагоди підписання угоди про інвестиції в індійський штат Гуджарат від китайської електротехнічної компанії TBEA. Виявилося, що на карті індійські штати Аруначал-Прадеш і Ладакх були позначені як китайська територія.

Територіальна суперечка між Індією і Китаєм триває вже кілька десятків років. Сторони не можуть між собою поділити цей прикордонний гірський район. У 1962 році розбіжності призвели, навіть, до короткої війни.

У жовтні 2009 року прем'єр-міністр Індії Манмохан Сингх, у рамках передвиборчої кампанії, відвідав спірний район, що викликало різку критику з боку китайської влади. Ще через місяць вони висловили невдоволення тим, що Індія дозволила Далай Ламі відвідати штат Аруначал-Прадеш.