• У Парижі підпалили офіс журналу, що висміяв пророка Мухаммеда

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 2 листопада 2011 року
У ніч на 2 листопада Париж охопила пожежа в редакції французького журналу «Charlie Hebdo», що опублікував напередодні на головній сторінці свого видання анонс із карикатурою на пророка Мохаммеда, передають столичні ЗМІ.
Редакція французького журналу «Charlie Hebdo»У результаті вибуху пляшки із запальною сумішшю, яку кинули у вікно редакції двоє молодих людей, майже повністю зруйнував офіс сатиричного видання. Спіймати зловмисників не вдалося. Про жертви або постраждалих поки не повідомляється.
Одночасно з нападом на офіс був зламаний і сайт компанії. На сторінці порталу висіла фотографія з зображенням Корану і багатолюдної площі перед мечеттю, а під фотографією ― текст англійською мовою. Його автор звертався до читачів визнати, що творець світу ― Аллах. Нижче були дані посилання на ряд сайтів ісламізму. Також повідомлялося, що власником порталу видання стане Саудівська Аравія.
За словами журналістів «Charlie Hebdo», публікація карикатур була лише демонстрацією «успіху ісламістів у Тунісі та Лівії». Зокрема, в анонсі головної сторінки сайту повідомлялося, що випуск, який повинен був вийти сьогодні, присвячений перемозі «арабської весни» в Лівії та Тунісі. Також повідомлялося, що журнал тимчасово буде перейменований в «Sharia Hedbo», а пророк Мухаммед буде його головним редактором.
Помірну ісламістську партію «Нахда», яка перемогла на виборах у Тунісі, редакція журналу планувала зробити головним козирем свого номеру. Сюди ж повинен був увійти матеріал про нову владу Лівії та введення в країні норм шаріату. На обкладинці журналу планувалося розмістити карикатуру пророка Мухаммеда з підписом: «Якщо ви не помрете від сміху, сто ударів батогом!».
Раніше сатиричний журнал «Charlie Hebdo» вже брав тему ісламу, щоб привернути увагу читачів. Зокрема, в номерах у 2007 року були тричі опубліковані карикатури на пророка Мухаммеда. У відповідь на журнал був поданий позов, який, проте, був відхилений судом, повідомляє AFP.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...