ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Парижі підпалили офіс журналу, що висміяв пророка Мухаммеда

Велика Епоха
У ніч на 2 листопада Париж охопила пожежа в редакції французького журналу «Charlie Hebdo», що опублікував напередодні на головній сторінці свого видання анонс із карикатурою на пророка Мохаммеда, передають столичні ЗМІ.

Редакція французького журналу «Charlie Hebdo». Фото: ALEXANDER KLEIN / AFP / Getty Images
Редакція французького журналу «Charlie Hebdo». Фото: ALEXANDER KLEIN / AFP / Getty Images
У результаті вибуху пляшки із запальною сумішшю, яку кинули у вікно редакції двоє молодих людей, майже повністю зруйнував офіс сатиричного видання. Спіймати зловмисників не вдалося. Про жертви або постраждалих поки не повідомляється.

Одночасно з нападом на офіс був зламаний і сайт компанії. На сторінці порталу висіла фотографія з зображенням Корану і багатолюдної площі перед мечеттю, а під фотографією ― текст англійською мовою. Його автор звертався до читачів визнати, що творець світу ― Аллах. Нижче були дані посилання на ряд сайтів ісламізму. Також повідомлялося, що власником порталу видання стане Саудівська Аравія.

За словами журналістів «Charlie Hebdo», публікація карикатур була лише демонстрацією «успіху ісламістів у Тунісі та Лівії». Зокрема, в анонсі головної сторінки сайту повідомлялося, що випуск, який повинен був вийти сьогодні, присвячений перемозі «арабської весни» в Лівії та Тунісі. Також повідомлялося, що журнал тимчасово буде перейменований в «Sharia Hedbo», а пророк Мухаммед буде його головним редактором.

Помірну ісламістську партію «Нахда», яка перемогла на виборах у Тунісі, редакція журналу планувала зробити головним козирем свого номеру. Сюди ж повинен був увійти матеріал про нову владу Лівії та введення в країні норм шаріату. На обкладинці журналу планувалося розмістити карикатуру пророка Мухаммеда з підписом: «Якщо ви не помрете від сміху, сто ударів батогом!».

Раніше сатиричний журнал «Charlie Hebdo» вже брав тему ісламу, щоб привернути увагу читачів. Зокрема, в номерах у 2007 року були тричі опубліковані карикатури на пророка Мухаммеда. У відповідь на журнал був поданий позов, який, проте, був відхилений судом, повідомляє AFP.