• Японський парламентарій випив склянку води з калюжі на «Фукусіма-1»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 1 листопада 2011 року

Секретар Кабінету міністрів Японії Ясухіро Сонода на прес-конференції в Токіо показово випив склянку води, взятої з калюжі між п'ятим і шостим реакторами АЕС «Фукусіма-1». Попередньо вода була очищена від радіації.

Такі крайні дії чиновник зробив у відповідь на вимоги журналістів довести безпечність навколишнього середовища навколо аварійної атомної електростанції, повідомляє газета «Japan Times».

Зараз оператор електростанції компанії TEPCO очищає радіоактивну воду «Фукусіма-1» від цезію. Надалі очищена вода використовується в різних технічних цілях, але не для пиття.

Японський міністр із відновлення та запобігання наслідків ядерної аварії Госі Хосоно 29 жовтня заявив на зустрічі з владою префектури Фукусіма, що японські фахівці та волонтери зараз також ведуть активну роботу по дезактивації радіоактивного ґрунту в зараженій зоні. На повну його ліквідацію піде не менше 30-ти років, враховуючи обсяг небезпечної землі і дорогий процес її дезактивації. Зробити ж ґрунт знову придатним для використання і повністю очистити його від радіації неможливо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...