• Столиця Таїланду може піти під воду

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 26 жовтня 2011 року
Уряд Таїланду визнав, що Бангкок може піти під воду. Про це оголосила прем'єр-міністр країни Йінглак Чинават після того, як учора рівень повені побив усі рекорди, остаточно паралізувавши роботу найбільшого аеропорту столиці Дон Муеанг. 

Губернатор провінції Бангкок Сухумбханд Парібат у своєму зверненні до жителів повідомив 26 жовтня, що Таїланд переживає найсильнішу повінь за 50 років. За минулу добу рівень води в річці Чао Прая над рівнем моря досяг 2,4 метра, повідомляє AFP. 

Департамент з попередження стихійних лих і пом'якшення їх наслідків (ДПСЛ) попередив, що до вихідних паводкові води в річці на 10 см можуть перевищити висоту міських дамб і шлюзів, досягнувши рівня 2,6 метра. А це загрожує руйнуванням будівель і насипів.  
Експерти ж припускають найгірше ― відхід під воду прибережних районів Бангкока на 2 метри, 25% території промишленногого району міста опиниться під водою на 1 м, а решта районів підуть під воду на 10-12 см. 

У місті створені екстрені центри евакуації. У першу чергу будуть евакуйовані тайські жителі, що живуть на околиці Бангкока, уздовж річки Чао Прая, а це 10% населення. 

За даними ДПСЛ у боротьбі з повенями, що продовжуються з кінця липня загинуло, щонайменше, 366 чоловік. Сотні промислових підприємств і засобів сполучення в центральній провінції Таїланду закриті.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...