• Жертвами турецького землетрусу стала тисяча людей

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 24 жовтня 2011 року
Кілька годин тому на південному сході Туреччини стався новий сильний землетрус. Багато людей залишилися під руїнами. Число жертв трагедії, як припускає МНС країни, близько тисячі.

Зафіксовано вже більше 100 потужних афтершоків магнітудою більше 6,0 балів». Фото: ADEM ALTAN/Getty Images

Глава сейсмологічної служби країни повідомляє про епіцентр землетрусу на глибині 33 км силою 7,2 балів, починаючи з учорашнього дня. «Це найбільш руйнівний землетрус за останні 10 років. Зафіксовано вже більше 100 потужних афтершоків магнітудою більше 6,0 балів», ― сказав він. Основний удар стихії припав на місто Ван і його провінцію.

За відомостями МВС Туреччини, у місті Ван і Ерчіш зафіксовано 217 загиблих, 1090 постраждало. Сотні пропали без вісті. Лікарні не справляються з числом потерпілих.

Нові поштовхи дуже ускладнили розбір завалів рятувальників у місті Ван. Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прибув до міста Ерчіш, де проживає більше 100 тисяч чоловік. Тут йому показали 80 зруйнованих багатоповерхових будинків, у тому числі інші житлові будинки і гуртожитки, повідомляє «Аль-Джазіра».

«Число жертв продовжує зростати, але було б неправильним зараз називати конкретні цифри, тому що невідомо, скільки людей знаходиться під завалами. Ми сподіваємося, що вони залишилися живі. Рятувальники будуть працюватиме всю ніч. Якщо країні знадобиться, ми приймемо допомогу від інших держав», ― заявив він учора ввечері в ефірі.

Допомогу Туреччині запропонували дев'ять країн, включаючи Україну і Росію. Про бажання допомогти, не дивлячись на конфліктні відносини останнім часом, заявив і Ізраїль. Зараз у зонах лиха працюють також фахівці з Ірану, Азербайджану, Болгарії та ін.

У місті Ван сотні жителів, чиї будинки повністю зруйновані, розміщені в наметовому містечку на стадіоні. Багато хто, у кого житло вціліло, повертатися додому бояться і чекають подальшого перебігу подій на вулиці.

А в той же час у довколишніх країнах Вірменії та Ірані ― паніка. Землетрус відчувався і тут. Жителі Єревана, який знаходиться в 160 км від Ерчіша, провели ніч на вулицях, боячись руйнувань у себе. Тут землетрус відчувався потужністю від 3 до 5 балів, як повідомляє МНС Вірменії.

В Ірані ж ― в Чалдорані, внаслідок підземних афтершоків, в житлових будинках пішли тріщини. Як повідомляє Іранське держтелебачення, тут сила поштовхів була зафіксована силою 3,9 бала за шкалою Ріхтера.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...