• Влада Єгипту закликала народ втихомирити християн

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 10 жовтня 2011 року
Телебачення Каїра закликало своїх громадян вийти на вулиці і допомогти поліції втихомирити тисячі християн-коптів, зіткнення з якими почалися в неділю ввечері.

Телебачення Каїра закликало своїх громадян вийти на вулиці і допомогти поліції втихомирити тисячі християн-коптів. Фото: Getty Images

Приводом для безладів стала спалена мусульманами кілька днів тому недобудована християнська церква в селі Ель-Марейнаб поблизу міста Асуана. Як заявив губернатор провінції Асвана, церква будувалася незаконно і відновлюватися не буде.

Вчора в Каїрі близько десяти тисяч християн вийшли на вулиці з маршем і прийшли до будівлі телецентру, щоб висловити протест ф в Єгипті. Вони закликали військову раду звільнити губернатора провінції Асвана, вимагали відставки військової ради, що керувала країною після повалення Хосні Мубарака, і в той же час звинувачували державне телебачення в розпалюванні антихристиянських хвилювань.

Зіткнення з силами безпеки спалахнули після того, як демонстранти почали кидати каміння, підпалили дві військові машини і намагалися відібрати в поліції зброю, повідомляє AFP. У результаті протистояння загинули 24 людини, більше 200 поранені вогнепальними пораненнями. Проти повсталих армія застосувала сльозогінний газ.

Зараз у Каїрі оголошено комендантську годину. Сьогодні відбудется засідання, на якому єгипетський уряд обговорить шляхи виходу із ситуації, що склалася.

Вчора Прем'єр-міністр Єгипту Ессам Шараф на екстреному засіданні заявив, відносини між мусульманами і християнами-коптами, що загострилися в Єгипті, «загрожують безпеці країни». Він закликав народ допомогти уряду в боротьбі з демонстрантами і «підтримати національну єдність країни». У той же час Президент єгипетського уряду Ісам Шараф назвав інцидент «змовою» і «спробою вбити клин між поліцією і народом».

Нагадаємо, після відставки президента Хосні Мубарака відносини між християнами-коптами і мусульманами різко загострилися. Перші складають приблизно 10% населення Єгипту. У листопаді в країні повинні пройти вибори до нового парламенту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...