• Муаммар Каддафі був захоплений в місті Сирт

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2011 року
Війська Національної перехідної ради (НПР) сьогодня святкують захоплення міста Сирт. Як повідомляє кореспондент Бі-бі-сі  Керолайн Хоулі з Тріполі: «Ми чули тривалу святкову стрілянину».

Кадр, знятий відеокамерою мобільного телефону, відображає арешт Муамара Каддафі в Сирті 20 жовтня 2011 р. Фото: Philippe Desmazes/Getty Images

Згідно звіту, який надійшов від військ НПР, стверджується, що місто Сирт, в якому народився Муаммар Каддафі, після тижня жорстоких боїв перейшов під їх контроль. Сам же полковник отримав поранення. Однак незалежного підтвердження поки немає.

«Він знаходиться в полоні. Він поранений в обидві ноги. Його відвезли на швидкій допомозі», ― офіційно повідомив в інтерв'ю агентству Рейтер представник НПР Абдель Маджид.

Агентство Франс прес цитує слова іншого чиновника НПР Мохамеда Лейта: «Муаммар Каддафі був захоплений в Сирті і важко поранений, але ще дихає».

Солдат, який заявив, що захопив Муаммара Каддафі, повідомив про те, що при захопленні той кричав полковнику ВПС Тодуа: «Не стріляйте!»

Бі-бі-сі Керолайн Хоулі в Тріполі передає, що хоча про точне захоплення ще не відомо, але кораблі та автомобілі в столиці на повну сигналять, а солдати стріляють із гармат, святкуючи перемогу.

Нагадаємо, Муаммара Каддафі, який правив Лівією 42 роки, після піврічних боїв був скинутий в серпні 2011 року повстанцями за підтримки НАТО. Після захоплення силами НПР Тріполі, Міжнародний кримінальний суд домагався арешту поваленого лідера. За його упіймання Перехідна рада тоді призначила нагороду в $1,7 млн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...