• У Греції знову спалахнули масові заворушення

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2011 року
Учорашня 70-тисячна хода маніфестантів в Афінах переросла в жорсткі зіткнення з поліцією. Багато вулиць міста вночі нагадували поле бою: пожежі, спалені автомобілі, вікна банків розбиті, залізні віконниці магазинів опущені.

Митинг в Афинах

Як повідомляє Перший канал, з посиланням на правоохоронні органи, вчора 125 тисяч греків вийшли на вулиці різних міст Греції, щоб прийняти участь у дводенному загальнонаціональному страйку і масових акціях протесту, організованих профспілками країни.

Люди протестують проти жорстких економічних заходів влади. В черговий раз жителі країни вимагають від уряду не скорочувати працівників державних служб, зарплати та пенсії, виступають проти різкого підвищення податків.

Однак уже ввечері в країні почалися масові заворушення. В Афінах її учасники невеликими групами переміщалися по місту та підпалювали купи сміття, що скупчилися на вулицях за кілька тижнів. Через пожежі площу Синтагма, де розташована будівля парламенту, заволокло густим чорним димом.

Всі прилеглі вулиці оточили три тисячі поліцейських, відгородившись від демонстрантів металевими щитами і загородженнями. Протестуючі ж озброїлися пляшками із запальною сумішшю, кувалдами та сокирами.

Після того, як у бік правоохоронців полетіли пляшки зі запальною сумішшю, військові перейшли в наступ. Зіткнення тривали до глибокої ночі. В результаті заворушень постраждали десятки людей.

А сьогодні, як очікується, в грецькому парламенті відбудеться голосування щодо введення нового пакету антикризових заходів економії. В цілому документ вже прийнято, що викликає особливе невдоволення у громадян країни. Як відомо, цей законопроект передбачає переведення у трудовій резерв 30 000 держслужбовців. Проте фактично це означає звільнення.

Як повідомляє РИА Новости, кількість протестуючих вже побило всі рекорди останніх кризових років. Учасник протестів Теміс Баласопулос висловив позицію народу: «Уряд посилює заходи зі скорочення держбюджету, ми ж посилюємо опір і попереджаємо, що будемо відстоювати наші інтереси до останнього. Здаватися ніхто не буде», цитує Перший канал.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...