• США та Ізраїль більше не фінансуватимуть ЮНЕСКО

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 1 листопада 2011 року

США, а слідом за ними Ізраїль заявили про припинення фінансування ЮНЕСКО після того, як учора остання прийняла у свої члени Палестину.

Раніше американські парламентарії попереджали міжнародну організацію про те, що якщо вона прийме Палестину, США припинить фінансування, повідомляє AFP.

«Ми висловлюємо жаль у зв'язку з прийняттям Палестини в члени ЮНЕСКО. Таке рішення передчасне і підриває можливість загального досягнення довгострокового й справедливого миру на Близькому Сході. У зв'язку з цим ми змушені будемо утриматися від виплати в листопаді $60 млн внесків до бюджету організації», ― заявила представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд.

У заяві уряду США сказано, що американська сторона як і раніше підтримує ідею створення суверенної палестинської держави, проте така держава може бути побудована тільки на основі прямих переговорів між ізраїльтянами та палестинцями.

Ізраїль теж вважає, що рішення ЮНЕСКО по Палестині стане перешкодою для мирних переговорів між ними. Проте у Палестинській автономії впевнені, що її членство в міжнародній організації ― це великий крок на шляху до незалежності, оскільки новий статус країни дозволить їй реєструвати пам'ятки культурної спадщини.

Нагадаємо, 31 жовтня Генеральна асамблея ЮНЕСКО більшістю голосів прийняла Палестину у свою організацію. За ухвалення проголосували 107 країн із 121. «Проти» проголосували, такі країни як Австралія, Ізраїль, Німеччина, Канада, США, Чехія, Швеція.

Серед країн, які проголосували «за» членство «Філістії» в ЮНЕСКО: Греція, Іспанія, Люксембург, Норвегія, Росія, Туреччина, Фінляндія і Франція. Відзначимо, що остання раніше не раз закликала обмежити процес визнання Палестини процедурою в ООН і також вважала голосування в ЮНЕСКО передчасним.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...