• НАТО припинить військові операції в Лівії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 жовтня 2011 року

Незважаючи на прохання нової влади Лівії продовжити військову кампанію НАТО в країні, Північно-Атлантичний Альянс остаточно оголосив про виведення своїх військ. Таке рішення вони винесли слідом за прийняттям 27 жовтня резолюції Ради Безпеки ООН щодо якнайшвидшого згортання бомбардувань у Лівії.

Сьогодні представники НАТО проведуть у Брюсселі зустріч, де офіційно оголосять про закінчення війни. Всі дії альянсу «із захисту мирного населення Лівії» будуть припинені в ніч на 31 жовтня, повідомляє центр новин ООН.

У той же час НАТО шукає інші способи підтримати Національну перехідну раду (НПС). Зокрема, пом'якшити режим міжнародного ембарго на постачання зброї до Лівії. Також для лівійських літаків знову дозволені міжнародні рейси. Нарешті, Радбез розморозить зарубіжні активи нафтових компаній, банків та інших державних підприємств Лівії.

27 жовтня Рада Безпеки ООН одноголосно проголосував за ухвалення резолюції, згідно з якою НАТО має припинити військові дії в Лівії і зняти режим безпольотної зони над територією країни. Також у резолюції міститься заклик до НПС не допускати репресій, гарантувати безпеку населення і припинити позасудові розправи над лівійцями, які не визнають нову владу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...