• 30 жовтня українці переведуть стрілки годинників

  • Україна перейде на зимовий час
  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 29 жовтня 2011 року

У неділю о 4:00 ранку Україна перейде на зимовий час. Стрілки переведуть на годину назад.

Після переходу на зимовий час різниця між Києвом і Парижем становитиме одну годину, Москвою — дві, а Нью-Йорком — сім годин.

У червні цього року після того, як президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про скасування зимового часу на території РФ, подібні пропозиції почали звучати і в Україні. Пізніше, 20 вересня 2011 року, депутати Верховної Ради ухвалили постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», скасувавши, таким чином, перехід на «зимовий» і «літній» час.

Проте такі новації викликали резонанс як у суспільстві, так і серед науковців. Багато хто з них стверджував, що рішення ВР не відповідає міжнародним правилам обчислення часу. Крім того, цією постановою в Україну вводиться час третього часового поясу, а це, за їхніми словами, суперечить фізико-географічному розташуванню нашої держави і нормам, які прийняті в більшості країн світу. Ще одним аргументом «проти» став підрахунок деяких депутатів, які з'ясували, що відмова від літнього часу обійдеться бюджету в 300 млн грн. на рік, повідомляє газета Сегодня.

Після багатьох звернень вчених і обурення громадян, а також через небажання збільшувати видатки бюджету на таку суму ВР скасувала постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України». Тобто, в Україні було збережено перехід на зимовий час. Однак багато медиків не згодні з твердженнями про необхідність переходити на зимовий час, посилаючись на те, що це шкідливо для здоров'я людини.

На думку головлікаря київської клініки «Головний біль» Тетяни Майкової, перевести час назад — не проблема, організм людини добре адаптується до природного часу місцевості, в якій він живе. «Головне, щоб організму знову двічі на рік не доводилося адаптуватися до нового розпорядку», — вважає пані Майкова.

МОЗ України також не схвалює перехід на зимовий час. Медики, як і профільний комітет Верховної Ради, висловлюються проти того, щоб українці зайвий раз піддавалися стресу. На думку лікарів, адаптація після переведення стрілок завжди позначається на здоров'ї сердечників, гіпертоніків, б'є по нервовій системі і здоров'ю школярів, які змушені перебудовувати режим. Це, як правило, підтверджується і статистикою — в перші дні після переходу частішає кількість ДТП, викликів швидкої.

Літній і зимовий порядок відліку часу вперше ввели в Англії в 1908 році, для того щоб забезпечити економію і більш раціональний розподіл електроенергії протягом доби. Сьогодні зимовий і літній час змінюють один одного в понад 110 країнах світу.

В Україні на літній час вперше перейшли в 1917 році, а з 1981 року в колишньому СРСР перехід на літній час став регулярним. З 1991 року після здобуття незалежності Україна залишила таку традицію. До 1996 року на зимовий час в нашій країні переходили в останню неділю вересня. Потім уряд прийняв рішення синхронізувати час переведення стрілок з більшістю країн Європи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...