• Ізраїль обміняє одного капрала на тисячу ув'язнених

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 12 жовтня 2011 року
Ізраїльський уряд обміняє полоненого капрала Гілада Шаліта на 1027 полонених палестинців. Така угода з ХАМАС відбулася у вівторок при посередництві Єгипту та Німеччини. 
Ізраїль обміняє одного капрала на тисячу ув'язненихТаким чином, танкіст, що знаходився у полоні в Секторі Газу більше п'яти років, повернеться додому вже в найближчі дні. У той же час, у результаті палестино-ізраїльських переговорів отримають свободу 27 палестинських жінок і 315 довічно ув'язнених. Проте ключові палестинські фігури залишаться у в'язницях, повідомляє Euronews. 
Така угода про обмін була прийнята Кабінетом міністрів Ізраїлю. Вона пройде в два етапи. На першому етапі, який пройде вже через тиждень, буде відпущено 450 палестинських військових. На другому ― через два місяці ― всі інші. 
Багато політиків Ізраїлю не підтримують прийняте рішення Кабміну і вважають, що обмін у такому масовому порядку неприпустимий, оскільки звільнені бойовики будуть представляти загрозу для єврейської держави. Однак влада вважає, що операція була збалансована і здійснена на кращих умовах, та загроза безпеки для країни не зменшиться. 
Члени ж руху ХАМАС запевняють сім'ї, чиї родичі залишаться в ув'язненні, що зроблять все, щоб звільнити їх. 
Нагадаємо, ізраїльський капрал Гілад Шаліт був захоплений в полон палестинськими бойовиками в 2006 році, під час нападу на блок-пост Ізраїлю. З тих пір між Ізраїлем і Сектором Газу тривали довгі і складні переговори про обмін ізраїльского танкіста. Доля Шаліта привернула також велику увагу за кордоном, повідомляє джерело. 
За даними палестинської сторони, в Ізраїлі зараз перебуває 8,2 тисячі ув'язнених палестинців з арабських країн. Серед них 51 жінка і 326 дітей.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...