• На одному з об'єктів «Фукусіма-1» виявлено ознаки неконтрольованого ядерного ділення

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 2 листопада 2011 року
У районі одного з пошкоджених реакторів японської АЕС «Фукусіма-1» в Японії виявлений ксенон, що є продуктом ядерного розпаду, повідомили сьогодні представники компанії-оператора станції ТЕРСО.
Фукусіма-1За даними фахівців, цей радіоактивний газ може свідчити про нову серйозну проблему. Однак оператор станції Осаму Йококура запевняє, що рівень радіації всередині реактору не критичний. Тиск і температура ― в нормі, цитує Бі-Бі-Сі.  
«Реактор ― у стабільному стані. Ксенон не вплине на роботу системи. Витоку радіації за межами станції також не виявлено. Графік роботи фахівців з ліквідації наслідків аварії йде в тому ж режимі», ― сказав він.
На думку представника МАГАТЕ Хіроюкі Імарі, радіоактивний ксенон не представляє будь-якої загрози, але з'ясувати, звідки він взявся, необхідно.
Зараз працівники станції нейтралізують можливу ядерну реакцію в реакторі заливанням розчину борної кислоти.
Нагадаємо, після аварії на електростанції «Фукусіма-1» в березні 2011 року, викликаної в результаті землетрусу, вийшли з ладу системи автоматичного охолодження реакторів. Навколо об'єкта різко підвищився радіаційний фон. Зараз на станції ведуться роботи по зупинці аварійних енергоблоків.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...